MKDNews.com

Меѓународен кошаркарски турнир во Охрид

септември 16
17:49 2013

Ј.П. „Билјанини Извори„ – Охрид со цел промоција, подршка и започнување на нова тенденција во Охрид, на 20 и 21 септември (петок и сабота) организира Меѓународен кошаркарски турнир „ ОХРИД ТРОФЕЈ 2013„.

Натпреварите ќе се одигруваат во петок со почеток во 18,00 и 20,30 часот и сабота и тоа во 18,00 часот натпревар за 3-то место и финале во 20,30 часот.На турнирот ќе учествуваат реномирани екипи кои се неколкукратни освојувачи на двојните круни во своите држави, две од екипите се учесници на AБA регионалната лига и една во Еуролига: КК.МЗТ – Скопје (Р.Македонија), КК.”Лукоил Академик”- Софија (Р.Бугарија), КК.”Металац” – Ваљево (Р.Србија), КК.”Раднички” – Крагујевац (Р.Србија).Генерален покровител на настанот е Локалната самоуправа, а останати спонзори се: Црвен крст – Охрид, Кошаркарска федерација на Македонија, Светлосни реклами “ПАП”, Aгенција за обезбедување “Питон” и One.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.