MKDNews.com

Македонскиот конзул во Перу уапсен за насилство (видео)

септември 05
14:18 2013

image

Почесниот конзул на Република Македонија во Перу, Деан Атанасовски, нападнал полицаец пред седум дена бил уапсен од полицијата и тоа пред камерита на ТВ станицата Латина .
Атанасовски, како што наведува телевизијата, ги малтретирал соседите во зградата каде што живеел. Револтираните граѓани повикале полиција за да ги заштити, но почесниот конзул, според исказите, ја нападнал и полицијата.Атанасовски и бил познат на полицијата, бидејќи и претходно имало укажување за неговото однесување.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.