MKDNews.com

Македонија -Велс 2:1

септември 06
20:59 2013

Македонските фудбалери победија со 2:1. Поведовме во 21-та минута со погодокот на Иван тричковски, Велс израмни од пенал во 39-та минута преку играчот на Арсенал Арон Рамзи, додека повторно водство на Македонија и донесе Александар Трајковски со погодок во 80-та минута.
На натпреварот беше и Груевски во друштво на претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски и легендите на светскиот и европскиот фудбал, поранешни членови на Барселона, Христо Стоичков и Мехо Кодро .
gruevski-fudbal-4-500

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.