MKDNews.com

Македонија очајна, загубивме од БиХ

септември 08
16:32 2013

Шутевите за три поени (3/25) имаа лоша реализација како и инфериорноста во скок-играта (32-44).
Тоа беа главните причини за поразот на кошаркарската репрезентација на Македонија во денешниот натпревар против БиХ (54-62), прв од 4. коло од групата Б на Европското првенство (ЕП) во Словенија.

мкд-бих 16:23:27

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.