MKDNews.com

Јохан: Соња е добро – станува збор за несреќен случај

септември 22
16:11 2013

Јохан Тарчуловски денеска изјави за НОВА дека се работело за несреќен случај при падот на неговата сопруга Соња Тарчуловска.

-Мојата сопруга е добро, ја посетивме со децата. Две ноќи бдеев во болница, не излегов воопшто од болница, само на кратко се вратив дома и дали отспав само еден час. Се работи за несреќен случај.

Со децата предмалку бевме повторно во болница да ја посетиме. Сите детали за несреќата ќе ги соопштам утре, изјави Тарчуловски за НОВА.

Сместена е на КАРИЛ, односно Клиниката за реанимација и интензивно лекување.

По падот од балконот на станот во Кисела Вода, таа се здобила со скршени ребра, повреда на кичмата во долниот дел и скршеници на едното рамо.

Taa вчера беше оперирана и е во стабилна здравствена состојба. Лекарските тимови од синоќа работат на нејзино опоравување.

МВР соопшти дека падот од балконот бил „несреќен случај“ и затоа нема да се води никава истрага.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment