MKDNews.com

Јохан и Соња го кажаа судбоносното „да“ (Фото)

септември 17
17:13 2013

Соња и Јохан Тарчуловски пред неколку дена во присуство на најблиските се венчаа во манастирот Свети Јован Бигорски.Тие претходно го имаа регистрирано граѓанскиот брак пред Јохан да замине во Хаг, но по неговото враќање, сега решија да се заречат на вечна љубов и пред Бога.Свадбената веселба за помладите се одржала вчеравечер во бифето на Европски Факултет.

sonja

sonja1

sonja2

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment