MKDNews.com

Груевски и Нимиц гледаа фудбал Македонија – Шкотска (фото)

септември 11
14:36 2013

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски и посредникот на ОН во спорот за името, Метју Нимиц, вчера им дадоа поддршка на македонските фудбалери. На вчерашниот натпревар Македонија-Шкотска на националната арената „Филип Втори“ во Скопје во публиката беа и премиерот Никола Груевски и Метју Нимиц, посредникот на ОН во спорот за името. Нивната поддршка не беше доволна и македонската фудбалска репрезентација го загуби натпреварот со 1-2 Ова е последниот натпревар на репрезентацијата на Mакедонија пред домашните гледачи во циклусот натпревари за квалификации на Светското првенство 2014 во Бразил.

Фото: Игор Бансколиев/Нова Македонија

Фото: Игор Бансколиев/Нова Македонија

Фото: Игор Бансколиев/Нова Македонија

Фото: Игор Бансколиев/Нова Македонија

Фото: Игор Бансколиев/Нова Македонија

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment