MKDNews.com

Фотографијата која ја потресе Грција, телото на Фисас во рацете на својата девојка (фото)

септември 22
18:03 2013

Силни реакции во Грција и во пошироката јавност предизвика фотографијата на која се гледа Павлос Фисас, раперот кој беше убиен од неонацист како умира на рацете на својата девојка.

-Тоа беше неонацистот Рупакиас, кој што го прободе. Потоа ја видов неговата девојка која се бореше со рацете да ги затвори неговите рани, од крвта која течеше, раскажува очевидец, кој за весникот Прото Тема го опишува шокантниот момент.

detw-230-640x357

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment