MKDNews.com

“Фејсбук убиец” : снимен моментот од убиството од надзорна камера (вознемирувачко видео)

септември 18
20:55 2013

Дерек Медина, од Мајами кој на Фејсбук призна дека ја убил својата сопруга, а потоа објави фотографија од нејзиното мртво поставил камера за негова безбедност не мислеќи дека тие снимки ќе бидат употребени против него.

Видео снимки од надзорна камера од т.н. “Фејсбук убиец” кој ја уби својата сопруга а потоа слики од нејзиното тело ги постави онлајн велеќи “Одам во затвор” покажуваат како тој смирено со телефон го фотографита телото веднаш по убиството .

Тој на својот Фејсбук профил напиша:„Ќе добијам затвор или смртна казна за убиство на мојата сопруга, дечки ќе ми недостигате и чувајте се, пријатели од Фејсбук ќе ме видите на вести“.

Тој го призна убиството на полицијата, но тврдеше дека тој не е виновен, бидејќи тој тоа го сторил во самоодбрана.

Снимката покажува како Медина ја напушти кујна и доаѓаат директно назад. Тој им кажал на полицијата дека отишол горе да го земе пиштол, и според Мајами Хералд тоа е момемтот кога пукал. Иако се гледа ,без глас само како летаат парчиња пред објективот и чад, наводно знак на употреба на огнено оружје.

●●вознемирувачко видео●●

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.