MKDNews.com

Ѕид од стара куќа се сруши и усмрти млада струмичанка

септември 12
18:36 2013

Вчера напладне животот го загуби 25 годишната Биљана Б. откако врз неа се урнал ѕид од стара куќа.Трагедијата се случи во околината на Струмица.25 годишна жена почина во струмичко Просениково помагајќи на семјството да срушат ѕид. Вчера попладне Биљана им се придружила на деверот и сопругот додека се обидувале да го урнат ѕидот од старата куќа во семејниот двор, кога во еден момент жената се нашла под урнатините од тули и камења.Деверот вели дека биле шокирани кога забележале дека ја нема покрај нив.

image

Денес во семјниот двор траорно. Роднините се собираа да се простат од несреќната жена.Младата мајка остава три малолетни деца, а најблиските апелираа да му се помогне на сиромашното семејство.Струмичката полиција изврши увид на местото на несреќата. 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.