MKDNews.com

Џорџ Зимерман повторно има проблеми со законот, го скршил Ајпедот на неговата жена (видео)

септември 11
16:33 2013

Џорџ Зимерман, човекот што пред речиси две години го уби невооружениот тинејџер Трејвон Мартин за време на кавга на Флорида и потоа беше прогласен дека не е виновен,вчера беше притвор па пуштен поради тоа што се заканувал со огнено оружје на својата поранешна сопруга, и на нејзиниот татко.

Во изјавата за Си-ен-ен полицијата соопштила дека Зимерман бил во „истражен притвор“ по инцидентот.

Портпаролот на полицијата Зек Хадсон изјавил дека полицајците се „обидуваат да утврдат што точно се случило“

Џорџ и Шели Зимерман

Џорџ и Шели Зимерман

Според изјавата на соптругата на Џорџ таткото на Шели бил повреден во инцидентот. Првично беше пријавено дека настанала расправија откако сопругата снимала што се изневсува од куќата затоа што тие се во процес на развод . Зимерман не бил задоволен од тоа што се снима па наводно го земал Аједот и го скршил па потоа се заканил дека сите ќе ги убие со пиштолот кој полицијата не успејала да го пронајде. Од камерите на полицискиот автомобил може да се види алсењето на Џорџ Зимерман.

Оваа вест доаѓа само неколку дена откако Шели Зимерман поднела барање за развод, а помалку од два месеци откако поротата го ослободи нејзиниот сопруг од обвиненијата за убиство од втор степен и убиство без умисла по смртта на Мартин во февруари 2012, што предизвика бран протести низ цела Америка. Се чини Џорџ Зимерман не може да стои мирен одкако беше прогласен дека не е виновен два пати беше запрен од полицијата за брзо возење еднаш во Текса а другиот пат во флорида каде го плати казна од 230 долари.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.