MKDNews.com

Дождливо и постудено ,Температурите во опаѓање

септември 13
00:38 2013

Денеска ќе преовладува променливо облачно, ветровито и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд и ретки грмежи. На места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи 10 до 18, а дневната од 18 до 28 степени.Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено претпладне, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 23 степени. 

Викендов се очекува стабилизирање на времето и престанок на врнежите, но само до понеделник, кога повторно ќе имаме дождливо време. 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.