MKDNews.com

Дома чувал 850 змии ,вредни половина милион долари (фото)

септември 20
22:57 2013

Вработен во шинтерска служба (животинска контрола) имал скоро илјада змии, вклучувајќи и две 2-метарски питони, во неговиот дом, каде што тој во нелегален бизнис продавал егзотични домашни миленици, соопштија властите во четвртокот.

“Ричард Паринело чувал 850 змии во вредност од половина милион долари во Гаража во неговиот дом во Ширли Њујорк, вклучувајќи и два бурмански питони, кои се нелегални во државата Њујорк, изјавија официјални лица. ”

“Постои причина зошто бурманските питони се нелегални “, рече Рој Грос од животинска контрола во Сафолк Каунти Њујорк, , потсетуваќи на смртта на двете млади момчиња во Њу Брунсвик, Канада, кои беа убиени од страна на Африкански Пајтон додека тие спиеле ,што се случи изминатиот месец. Грос рече дека бурмански питони може да нарастат до 10 метри во долгжина.

Паринело (44) ,е вработен во шинтерска служба на градот веќе седум години, и соработува со властите и не бил уапсен.
Змиите биле откроени при контрола на властите за да утврдат дали Паринело е на боледување или работи приватно.

 

091913_Snakes_VA_004.JPG

wpid-722-8ygQw.Em_.55.jpeg

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.