MKDNews.com

Дамовски: И фамозниот Луди Милојко седел во мојата канцелари (видео)

септември 17
15:53 2013

Борис Дамовски во интервју за Канал 5 вели дека полицијата го распрашувала за уапсените кои се негови познаници .Режисерот на Еднооки, Борис Дамовски објаснува како бил уапсен, како вооружени полицајци му упаднале во домот и како течел распитот.

-Иако акцијата беше спектакуларна, полицајците ме третираа коректно за време на целиот престој. Распитот траеше половина час, а потоа 13 часа седев на неудобно столче, вели Дамовски, режисерот на Еднооки и сопственик на Контрабанда.
Целата изјава на Дамовски погледнете ја во видеото на Канал 5

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment