MKDNews.com

Дали е скапо во Македонија: Бурек со месо 120 Кока кола 130 денари (фото)

септември 14
20:50 2013

Преку цело лето се водеше интернет „војна“ помеѓу скопските и охридските портали за тоа колку е Охрид скап!Се изнесуваа разни цени ,сметки и критики зошто во Охрид нема туристи.

Наш редовен читател кој живее во странство ни испрати фискални сметки од аеродромот „Александар Велики“ каде за четвртина бурек со месо платил 120 денари и замислете за чашка јогурт 70 денари.За кока кола од 250 м.л. 130 денари!

Дури и во земјата во која постојано престојувам и има поголем стандард од Македонија не се продава кока кола од 250 м.л. за повеке од 2евра истакнува нашиот читатал…

1208957_10200466711338966_1645341153_n

1371761_10200466712138986_1530483071_n

На нашиот читател му пожелуваме пријатен престој во Македонија!

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment