MKDNews.com

ЦИА ги снабдува сириските бунтовници со оружје

септември 12
05:50 2013

ЦИА доставува оружје за бунтовниците во Сирија и тоа го право во последните две недели, со закаснување од неколку месеци со придонеси од возила и друга опрема од Стејт департментот ,известува “Вашингтон Пост”.

Американски официјални лица се надеваат донациите ќе ги зголеми борбените способности на борците во граѓанска војна која трае веќе две и пол години во Сирија.

Овој извештај на “Вашингтон Пост” кој беше објавен доцна во средата вечер ,и беше потврден од неколу американски новинарски агенции

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment