MKDNews.com

Бритни Спирс ќе добива 310.000 долари за настап (видео)

септември 17
18:13 2013

Поп ѕвездата Бритни Спирс потпиша двегодишен договор со хотелот „Planet Hollywood“ кој подразбира, 48 настапи на тоа место во текот на една година.
Пејачката Бритни, ќе заработува 310 илјади долари за секој свој настап во Лас Вегас, поточно во хотелот и казиното „Planet Hollywood“.

За сите 48 настапи Бритни ќе заработи вкупно 14. 880 милиони долари годишно.

Најголемата заработка хотелот ќе ја добие од продажбата на влезниците за салата за 4.500 посетители.
Проследете дел од најавата.

spears18f-7-web

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment