MKDNews.com

Божиновски: Сè што правам е раскурцување на наркодилерската извршна власт

септември 16
18:09 2013

Откако се објави дека меѓу осомничените во полициската акција „Шпион“ е и новинарот Зоран Божиновски (www.burevesnik.org), тој на својот фејсбук профил напиша: „Признавам јавно: Сè што правам последните седум години е раскурцување на наркодилерската извршна власт во Република Македонија…“.

„Нека распишат потерница по мене, па во процедура ќе си дојдам во Скопје да се соочиме со Мијалков и Груевски. Ако сакаат циркус ќе го имаат допрва. Мислев до денес немам рејтинг, дека не сум фактор, дека не ме бива, дека сум утнал се. А тоа полн погодок!“, напиша Божиновски на ФБ.

bozinovski

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.