MKDNews.com

Болно девојче ги воодушеви судиите на “X Factor” (видео)

септември 14
19:15 2013

Членовите на жирито во шоуто “X Factor” останале без зборови кога го слушнале феноменалниот глас на 13-годишната Рајан Пејџ која за жал има здравствени проблеми.

Таа има проблем со рацете, а поради деформитетот на зглобовите морала да научи со сите работи да ракува на поинаков начин. Покрај тоа девојчето е речиси потполно слепо на десното око.

И покрај своите проблеми девојчето успеало да ја задржи својата насмевка и да продолжи храбро во животот.

„Понекогаш многу се нервирам кога неможам да направам нешто“, вели Рајан. „Но музиката ми помага да ги искажам своите чувства“.

По сјајната изведба на кантри хитот на Кери Андервуд „Blown Away“ и овациите на публиката, Рајан лесно поминала во следната рунда на натпреварувањето.

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.