MKDNews.com

Автомобил прегазува ученички, минувачите ги спасија (Вознемирувачко видео)

септември 14
10:32 2013

crash13n-13Две девојчиња преживеаја удар на автомобил благодареќи на минувачите кои со раце го подигнале истиот.Сведоците велат дека возачот се обидел да се паркира, но одеднаш забрзал и удрил во ученичките кои се движеле на тротоарот. Две девојчиња и едно момче на возраст од 12 и 13 години се повредени во несреќата.

Девојчињата успеале да го преживеат ударот благодарејќи на минувачите коои го подигнале автомобилот.

Возачот на автомобилот рекол дека случајно намерно на кочницата притиснал на педалата за гас. Иако предизвика несреќа во која имаше неколку повредени, тој нема да биде пријавен и казнет.

crash13n-2-web

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.