MKDNews.com

Албанец ловел риба на нашата страна од езерото

септември 12
08:21 2013

Одделението за илегална миграција и превенција при РЦ Запад поднесе кривична пријава против албанскиот државјанин В.Б.(27) за сторено кривично дело „незаконит риболов“. Пред два дена , во 06,00 часот, во водите на Охридското езеро во близина на село Радожда е затекнат пријавениот како вршел незаконит риболов со риболовни средства и од истиот се одземени 1,3 килограми пастрмка. Истражен судија на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од осум дена.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment