MKDNews.com

Акцијата „ШПИОН“ е вовед во брзи предвремени избори?!

септември 19
20:20 2013

Фокус обелоденува дека акцијата ШПИОН и најавените нови апсења се вовед во предвремени избори кои би се одржале најдоцна до декември.Во исто време ФОКУС и Рејтинг излегуваат со најновата анкета од која се гледа дека соодносот на силите на партиите се уште е настраната на ВМРО ДПМНЕ, партија која пред СДСМ води со 29 отсто наспроти 22 отсто.Но, анкетата донесува и одговори на многу други прашања, од кои се гледа дека над 50 отсто од граѓаните се незадоволни од работата на премиерот Груевски.

На насловната страница на ФОКУС овојпат се најде темата „Сите трансформации на ВМРО ДПМНЕ“, од врховизам, популизам до апсолутизам.Тука се и редовните колумни, стрипот, козериите, лајф – страниците, се на се четиво кое ќе Ви ги разјасни нештата во викендот што е пред Вас. .

image

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment