MKDNews.com

63 повредени од торнадо во источниот дел на Јапонија (видео)

септември 02
18:32 2013

imageНајмалку 63 лица се повредени при удар на торнадо во јапонската префектура Сајтама, во источниот дел на Јапонија.

Сериозно се оштетени над 200 станбени згради, а околу 25 илјади домаќинства во префектуриет Сајтама и Тиба се без електрична енергија.

Во погодените региони се испратени спасувачки екипи и комисии за проценка на штетите.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.