MKDNews.com

13 ранети во парк во Чикаго од кои тригодишно дете застрелано во глава (фото)

септември 20
09:26 2013

Најмалку 13 луѓе се ранети, меѓу кои и тригодишно дете во пукотница во парк во Чикаго. Детето кое било застрелано во главата со уште четворица други повредени се во критична состојба, соопштија локалните власти на северниот американски град.

Во овој дел не живее ниту едно семејство што потекнува од Македонија.

Годишниот криминален извештај на ФБИ од оваа недела покажаа дека во Чикаго имаше 500 убиства во 2012 година, додека 431 во 2011 година што е повеќе од било кој друг американски град.

image

image

Фото твитер

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.