MKDNews.com

Жерновски: Владеачката партија е во сериозна криза

август 13
14:32 2013

По соопштението на владеачката ВМРО – ДПМНЕ а по презентирањето на ревизорскиот извештај за Скопје 2014 подгоитвен од Слаѓана Тасева и Драган Малиновски денеска на својот ФБ профил градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски нашиша:
„Ова т.н. сооштение е вистинска навреда за граѓаните на нашата држава. Деградирајќи се себеси со ваков текст, владеачката партија недвосмислено покажува дека влегува во сериозна криза…“

zernovski.fb

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment