MKDNews.com

Закасна семафорот возот ги „разнесе“ автомобилите, еден во кома (видео)

август 28
16:46 2013

372907_voz_ffВозачот на автомобилот заврши во кома од кога возот со полна брзина поминал низ неговиот шевролет кога тој ја поминувал железничката пруга во предградието на Москва Шербинка.

Безбедносните камери во една од околните згради го забележале овој драматичен момент.

На снимката може да се види како возот не ни пробал да застане мислеќи дека автомобилите имаат црвено сметло ,и исто се гледа дека не е спуштиле рампите.

Несреќата се случила во понеделникот и Руските власти одма ги обвиниле возачите на автомобилите дека „грубо“ ги прекршувале сообраќајните правила.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment