MKDNews.com

Заев го искритикува досегашното владеење на ВМРО-ДПМНЕ (видео)

август 27
19:21 2013

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги сумираше резултатите од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски во обраќање до јавноста. Тој вели дека и на почетокот на осмата година на владеењето на премиерот Груевски, Македонија се соочува со егзекутирана демократија, со економија доведена пред колапс, со нарушена социјална правда, а земјата никогаш не била подалеку од членство во Европската Унија…
Погледнете го видеото:

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.