MKDNews.com

Забрана за Американската армијата да чита “Плејбој”

август 04
13:53 2013

Списанието “Плејбој” е меѓу 48-те еротски списанија, кои повеќе нема да бидат дистрибуирани меѓу припадниците на Армијата на САД, пренесоа американските медиуми.
Причината за тоа не е наметнување на цензура, туку поради бизнис неисплатливост.
Еротските списанија се купувале сè помалку од војската, кои претпочитаат да гледаат  порно онлајн.
Според истражувањата во последните години продажбата на “Плејбој”, “Хаслр” и “пентхаус” се намалија за цели 86 потсто.

На оние кои сепак држат до машките списанија, нема да биде забрането да ги купуваат, ниту да ги увезуваат на територијата на воените бази.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.