MKDNews.com

Времето денес: Уште еден тропски ден. Сончево и многу топло

август 06
09:58 2013

Во Македонија тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат 14°C до 23°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 28°C односно до 39°C. УВ индекс 9.

Во Скопје тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура од 19°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 36°C. УВ индекс 9.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.