MKDNews.com

Времето денес- Сончево со мала облачност

август 17
07:21 2013

Метеоролозите за во сабота во Македонија предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност. Попладне се очекува локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер.
Максималната дневна температура ќе се движи од 24 до 36 степени.

Времето во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата ќе изнесува 34 степени

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.