MKDNews.com

Време:Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд (11.08.2013)

август 11
09:05 2013

vreme-zeskoДенес поголем дел од Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Попладне услови за слаб локален дожд ќе има во западните предели. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 35 км/ч. Утринските температури ќе се движат 12°C до 21°C, а максималните дневни температури од 24°C до 34°C. Ув индекс 7.

Денес е Недела, 11 Август 2013 година, 223-иот ден во годината.
Сонцето изгреа во 5:37, а ќе зајде во 19:40 часот. Денот ќе трае 843 минути.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.