MKDNews.com

Вознемирувачко видео :Несреќа во Кина, загинале 22 лица

август 04
18:02 2013

Во страшна несреќа што се случила во Кина, загинале најмалку 22 лица,пишува Лајв Лик.

Трагичната смрт ја предизвикла возачот на автобусот кој го промашил излезот па, сред автопат, се обидел да се врати во наназад.
Според пишувањето на Лајв Лик зад автобусот со голема брзина доаѓал камион, поради што следувал страотен судар во кој 22 лица погинале, а десетина патници од силината на ударот излетале од автобусот на патот.

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment