MKDNews.com

Вознемирувачко видео: Египетската армија убива цивили во Египет (видео)

август 16
01:00 2013

Во судирите на Египетската армија и поддржувачите на Морси досега се убиени преку 590 цивили, а според некои неофицијални информации и преку 1.000 цивили.
Ова видео е снимено денес во Рабеа, Каиро а убиството на овој и другите цивили доаѓа по пораката од американскиот претседател дека ги откажува заедничките воени вежби на армијата на САД со онаа на Египет.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ! Вознемирувачко видео


ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ! Вознемирувачко видео

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.