MKDNews.com

Возило се преврте на кров пред македонското Собрание

август 12
10:29 2013

Oткако возачот со неприлагодена брзина ја фатил кривината на семафорите пред Собранието, возилото кое се движело од автобуската станица на Рекорд кон Градската болница, според очевидците се кренало во воздух и завршило на тротоар, свртено наопаку, пренесува Република.

Нема повредени,а очевидците тврдат дека само среќа ги спасило патниците бидејќи во тој момент на оваа фрекфентна улица немало други возила.

krov500

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment