MKDNews.com

Воз излета од шините кај Ужице (фото)

август 05
19:21 2013

Брз воз кој сообраќал на релација Белград-Бар, попладнево излета од шините на излезот од српскиот град Ужице. Според првичните информации, во несреќата нема повредени. Како што јави Анадолија, несреќата се случила кај местото Турица на излезот од Ужице, каде максималната дозволена брзина на движење е 20 километри на час. При несреќата излетал само еден дел од локомотивата, додека вагоните останале на шините. Железничарите сметаат дека најверојатна причина за несреќата е застареноста на шините.
366653_uzice09-havarija-voz_ff

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.