MKDNews.com

Вонредна состојба не е причина Српски туристи да уживаат во Египет

август 17
07:14 2013

„Какво е тоа патување за Египет без да ги видиме пирамидите?“,изненадено се прашува Ивана од Белград, која веќе седум дена во Хургада. Додека друга група имала среќа да ги види приамидите пред Египетската армија да затворени пристап до овие објекти,пишува Блиц.

Весникот наведува дека околу 600  туристи од Србија,  во моментов е во Хургада, каде е тивко, но тие се уште генерално ја почитуваат забраната за движење од 19 до шест часа наутро, што беше воведен од страна на египетските власти.

Засега само Кичевката Меги Попоска е еднисвтена македонка која за Телеграф.мк напиша дека е во Египет.

„Инаку, јас се наоѓам на Интернационален конгрес од студентската организација AIESEC, па само тука има над 800 студенти. Само јас сум од Македонија“ пишува Кичевката Меги Попоска за Телеграф.мк

Исламистичкото движење Муслиманско братство објави дека само во вчерашните протести загинаа околу 60 лица , со што бројот на загинати во изминативе неколку денови надминува 600.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.