MKDNews.com

Во живо: Нападот на џамијата во Каиро (видео)

август 17
16:34 2013

Во џамијата Ал Фатах, во која во текот на ноќта пукаа сигурносните сили (војската и полицијата) се наоѓаат околу 700 луѓе, јавува Ал Џезира.
Освен силите за безбедност околу опколената џамија се наоѓаат и платеници, јавува репортерот на Ал Џезира од Каиро.

Уапсени се неколку демонстранти во обид да излезат од џамијата, кои се однесени на распит.

Безбедносните сили фрлале и солзавец внатре во џамијата, потврдуваат медицински извори. На снимките луѓето носат гас-маски.

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment