MKDNews.com

Во Струга од џип украдени 15 илјади франци

август 21
16:34 2013

Во центарот на Струга вчера од џип засега непознат сторител украл 15 илјади франци.
Крадецот го искористил невниманието на сопственикопт на возилото кое било незаклучено и успеал да ја украде чантата полна со швајцарски франци и пет пасоши.
Полицијата врши увид на местото на настанот и врши интензивна потрага по арамијата.
Во Струга досега не се памети крадец од возило да украл толкава количина на девизи.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.