MKDNews.com

Вечерва концерт на Жељко Јоксимовиќ во Охрид (Фото)

август 03
17:27 2013

По спектакуларниот  концерт во Дојран на 3 Август Жељко има концерт во Охрид на стадионот Билјанини Извори.

Се е спремно за вечерашниот концерт.

Photo-0002

Една од најголемите Балкански ѕвезди доаѓа во полн состав заедно со неговиот Тексас бенд.

На концертот кој ќе трае повеќе од два ипол часа, ќе се отпеат најголемите хитови како Љубави, Није љубав ствар, Лане моје, Девојка, Либеро, Дрска жено плава, Вретено и многу други.

Моментално Жељко е актуелен со неговата најнова песна Лудак као ја која е во модерен хаус стил.

Концертите во Дојран и Охрид се дел од неговата актуелна турнеја низ Европа.

[print_gllr id=13472]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.