MKDNews.com

Вака се дочекуваат нови студенти (видео)

август 22
16:17 2013

Николас Селби е студент на Институтот за технологија во Џорџија, кој имаше задача да ги дочека бруцошите.

Студентот го изведе својот говор толку страствено што ги изненади а можеби и преплаши новодојдените студенти, но и остатокот од светот откако се појави неговото видео на ЈуТјуб.

За само три дена видеото собра речиси милион прегледи, а како основа за својот говор овој инспириран млад човек ја искористи темата од култниот филм на Кјубрик, “2001: A Space Odyssey”.

Погледнете како изгледа мотивацискиот говор, претеран дури и за Холивуд.

<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/Irl_6h_55eo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.