MKDNews.com

Утре променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи

август 09
14:46 2013

Според вонредната прогноза на УХМР, утре ќе има изолирана појава на поинтензивни процеси во вид на невреме со пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и град.

В недела и понеделник во попладневните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, но со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови пад на температурата за неколку степени.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.