MKDNews.com

Уапсени убијците на 77 годишниот скопјанец од Ченто

август 30
15:15 2013

Полицијата уапсила неколку лица поврзани со убиството на 77 годишниот Шуќо Ќ. во скопско Ченто минатиот викенд, пишува порталот Максим.Според Максим, од полицијата не соопштуваат повеќе детали, но се најавуваат информации за подоцна во текот на денот.

Шуќо.Ќ. на 24ти август беше пронајден мртов од старна на неговата внука во куќата на улица Жегљане во која живеел сам. При увидот полицијата соопшти дека било констатирано дека извршителите на убиството најверојатно биле крадци зашто куќата била пребарувана за пари и злато.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.