MKDNews.com

Трагедија на релито во Германија ,животот го загубија две лица

август 25
15:49 2013

Четернаесеттата етапа на Германското рели кое овој викенд се вози во рамките на СП е прекината по трагедијата во која, животот го загубија две лица од Холандија.

Оваа трагедија се случила на ревијалната трка со олд-тајмери која се вози во “Panzerplatte” арената која била специјално реконструирана изминатиов период за оваа трка.

Како што велат надлежните, холандската двојка која го користела автомобилот Triumph TR7 од 1980 година, загубила контрола за време на најдолгиот скок наречен „Џина“ и директно се удрила во дрворедот кој бил веднаш до стазата.

Возачот и совозачот од Холандија загинале на лице место по што, организаторите едногласно донеле одлука да ја откажат вчерашната 14 етапа

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment