MKDNews.com

Тони Михајловски : АСНОМ е погребот на нашата државност,Не разбирам зошто го славиме

август 03
17:04 2013

Актерот Тони Михајловски предизвика бурни реакции на социјалната мрежа фејсбук со неговиот статус во кој тој дава свое мислење за улогата на АСНОМ во македонската историја.

„АСНОМ е погребот на нашата државност,идентитет и сонот за обединувањето на сите одземени Македонски територии.Не разбирам зошто го славиме.Тоа е исто како да го славиме договорот од Букурешт.Извинете партизанчиња ама ако сте го убиле Ченто,а сте го убиле,треба да си одите во Белград и да се поклоните на гробот на ќопавиот загорец и таму да се величате себеси и својата борба за уништување на се што е Македонско.
Го гледав документарецот за Ченто и не можев да ги задржам солзите.Семето ваше комунистичко-предавничко.“,напишал Актерот на својот фејсбук профил и добива буирни рекации кои може да се проследат тука.

toni-mihajlovski-fb

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.