MKDNews.com

Тито на политичките седници доаѓал со своето куче! (видео)

август 27
21:16 2013

Цензурирано видео од седница на Централниот комитет на Сојузот на комунисти на Југославија покажува колкава моќ имал поранешниот лидер на заедничката држава, Јосип Броз Тито.
Тито и на важните политички состаноци си доаѓал со своето куче, кое нормално, не било заинтересирано за политичките состаноци. На видеото се слуша како кучето повеќепати лае, па за да не излезе тоа во јавноста, самиот Тито побарал тоа да биде цензурирано, односно измонтирано и отстрането.

Погледнете го видеото:

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.