MKDNews.com

Тешка сообраќајна несреќа во Србија: Две деца загинаа, повредени 12 луѓе!

август 28
10:37 2013

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи рано утринава во близина на Велика Плана(Р.Србија) загинаа две деца а повредени се 12 луѓе, јавува РТС.

Се судрија комбе со холандски таблици и автомобил со француските регистарските таблички во кои се возеле турски државјани.

Повредените патници се однесени во болница во Смедерево и во моментов се работи на нивно згрижување.

Несреќата се случила околу 4:30 , според првичните извештаи, двете деца се на возраст од три и десет години кои имаат холандско државјанство.

Поради оваа несреќа на автопатот Белград – Ниш во правец на Белград има километарски колони на возила …

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.