MKDNews.com

Тепачка во центарот на Охрид

август 23
16:44 2013

tep1qqПоради постоење на основи на сомнение за сторено казнено дел „тешка телесна повреда“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.Р.(35) од Охрид како и против Џ.Х.(25) и А.Х.(22) двајцата од Тетово.
Пријавените, синоќа околу 21 часот и 50 минути пред кафетерија во центарот на Охрид започнале вербална расправија со Р.А. (24) од Струга по што и физички го нападнале.

Тие му задале повеќе удари со раце и нозе по целото тело и го собориле на плочникот. Тука продолжиле да го удираат по главата од што Р.А. се здобил со тешки телесни повреди односно со скршеници на вилицата.

По дадената неопходна медицинска нега на хируршкото оделение во општата болница во Струга, а поради сериозноста на повредите Р.А. е пренесен во ургентниот центар во Скопје.
Пријавените веднаш се приведени во СВР Охрид и лишени од слобода а во текот на денов ќе бидат изнесени пред истражен судија при основниот суд во Охрид.

tep2q

tep3q

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.