MKDNews.com

Струмичани избраа мис Македонија 2013 (фото/видео)

август 09
20:55 2013

mismkdOваа година Мис Македонија  за Струмица за 2013 година е Деспина Царева, штипјанка со 20 години. Прва придружничка е Симона Станковска, 18 години од Скопје, додека трета придружничка е пробиштипјанката Христина Тончевска.

Мис тело освои седумнаесетгодишната тетовчанка Кристина Димитријевска, мис фотографија Лорета Митрова од Гевгелија, мис публика Мартина Димитрова од Скопје, мис шарм Ана Трајковска исто така од Скопје како и мис лице Моника Кочоска.
Финалето на овој избор за мис Македонија ќе се одржи на 17-ти август во хотел „Романтик“ во Дојран. Победничката ќе ја претставува Македонија на Мис Глоуб.
[print_gllr id=14152]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.