MKDNews.com

Сообраќајна несреќа кај Струмица еден загинат

август 14
10:39 2013

Шеесет и двегодишниот М.П. од струмичко Ново Село, загинал утрово во сообраќајна несреќа која се случила на магистралниот пат Струмица-Ново Село.

Според полицијата, утрово околу 5 часот, од засега непознати причини, возилото „опел вектра“ кое го управувал М.П. се судрило со автобус. Од тешките повреди, веднаш починал возачот на „опелот“.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment