MKDNews.com

Сообраќајка на патот Охрид – Струга, тешко повредено едно лице

август 11
15:36 2013

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната несреќа која синоќа околу 19:30 часот се случи на регионалниот пат Охрид – Струга.

Во незгодата учествувале возила „Пежо 306“ со битолски регистарски таблички и возило „Даеву“ од Охрид. Истите , од засега непознати причини се судриле на патот, при што е повреден возачот на возилото „Пежо“.

Охридската полиција заедно со Истражен судија извршија увид на местото на настанот. Повеќе детали се најавуваат за во текот на денешениот ден.

Супер радио

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.